Την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο ” A lot of different flowers make a bouquet” που αφορά στη συμπερίληψη, επισκέφθηκε το σχολείο μας ο κος Αντωνίου Δημήτρης, ο οποίος συνομίλησε με τα παιδιά και μοιράστηκε την προσωπική του εμπειρία. Αναφέρθηκε στις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν τα άτομα με κινητικά προβλήματα στην καθημερινότητά τους, καθώς τα κτίρια και οι δρόμοι μας δεν είναι φιλικά σε άτομα που κινούνται με αναπηρικό αμαξίδιο. Μέσα από τη συζήτηση αναδείχθηκε το ζήτημα της οδικής συμπεριφοράς των οδηγών και πόσο σημαντικό είναι πεζοί και οδηγοί να ακολουθούν τους κανόνες του ΚΟΚ. Τέλος χάρισε σε όλους τους μαθητές του σχολείου το κόμικ που έχει συγγράψει ο ίδιος με τίτλο ” Λέμε STOP στην οδική ανασφάλεια”

Κύριε Αντωνίου, σας ευχαριστούμε για την τιμή που μας κάνατε να επισκεφθείτε το σχολείο μας και να μοιραστείτε την εμπειρία και τη σοφία σας με τους μαθητές μας.