Την Παρασκευή, 24-03-2023, οι μαθητές της ΣΤ’ με την εργώδη καθοδήγηση του εκπαιδευτικού της τάξης, Φραγκίσκου Βαμβακάρη και την συνδρομή των εκπαιδευτικών Κρυσταλλίας Γεωργούλα και Λίνας Παναγιώτου, παρουσίασαν στο Θέατρο του Πολιτιστικού Συλλόγου μια άρτια προετοιμασμένη παράσταση, ενόψει του εορτασμού της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές απέδωσαν εξαιρετικά αναδεικνύοντας το ταλέντο τους και αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά ότι το θέατρο είναι μια έξοχη ευκαιρία για διαθεματική, μη τυπική μάθηση. Οι θεατές γέμισαν ασφυκτικά το θέατρο και χειροκρότησαν θερμά τους συμμετέχοντες. Επιτέλους επανερχόμαστε σε μια μια κανονικότητα μετά την μακρά περίοδο αποχής από τη διοργάνωση ανάλογων δράσεων, λόγω Covid.